صفحه اصلي > امکانات درمانی > درمان واریس با لیزر 
 
 

لیزر درمانی واریس

وریدهای واریسی، وریدهای برجسته و متورم روی سطح پوست هستند. رگ های واریسی به طور شایع روی ران، پشت ساق پا و قسمت داخلی پا دیده می شوند.

بدلیل خراب شدن دریچه های لانه کبوتری وریدهایی سطحی، بازگشت خون به درستی انجام نشده و بتدریج وریدها گشاد و برجسته و پیچو خم دار می شوند، این رگ ها باعث افزایش قطر و ظاهر نامناسب اندام می شوند، به این حالت واریس گفته که بیماری نسبتاً شایعی می باشد و موجب بروز درد و ناراحتی در پا و در موارد بسیار شدید زخم های مزمن و اختلال در فعالیت های روزمره می شود.

روش های درمانی شامل:

جراحی و بستن وریدها، که نیازمند بیهوشی و بستری و مشکلات خاص می باشد.

روشهای Endovenus(داخل عروقی): شامل اسکلروتراپی، لیزر تراپی

لیزر تراپی( EVLT):

در این روش که بدون بیهوشی عمومی و جراحی صورت می گیرد فیبر نازک قابل انعطاف لیزر را از طریق یک شکاف کوچک (2-3 میلیمتری) روی پوست وارد ورید نموده و در حین تابش لیزر آن را از ورید خارج می کنند، بزودی دیواره وریدها روی هم می خوابند و بسته می شوند و نتایج عمل به سرعت برای بیمار محسوس خواهد بود. بیمار می تواند بلافاصله بعد از درمان راه برود و به فعالیت های روزمره خود باز گردد.

باید توجه داشت تمام رگ های واریسی قابل درمان با لیزر نمی باشند و گاهی روش لیزر با سایر روش ها از جمله جراحی توأمان انجام می گیرد.

دستگاه موجود در مرکز تحقیقات کاربرد لیزر د رعلوم پزشکی، بیمارستان شهدای تجریش، دستگاه لیزرDiod fox 980 nmساخت کشور آلمان می باشد.  

کارایی و ایمنی لیزر طی سال های متمادی در بخش های مختلف از چشم پزشکی، جراحی، پوست و غیره به اثبات رسیده است.

بعد از درمان با لیزر استراحت خاصی لازم نیست، بیمار تا یک هفته بانداژ داشته و از چند ساعت بعد از درمان هم می تواند با پاهای خود حرکت کند و به فعالیت های روزمره خود باز گردد.

با این روش در 97% موارد بهبود در جلسه اول ایجاد می شود و در موارد عدم پاسخ امکان تکرار روش و بهبود 100% می باشد.

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات لیزر در علوم پزشکی می باشد.