دوشنبه ١٣ تير ١٤٠١ - 
1 2
 
 
 
 

در این روش پزشك با استفادهاز سونوگرافی محل دقیق ورید واریسی را معلوم میکند در محل مناسب برای ورود ،بی حسی موضعی انجام می شود و شکاف کوچک لازم ایجاد می شود.فیبر لیزر از طریق یک پوشش از محل برش وارد میشود و به آرامی با کمک سونوگرافی به محلي كه خون از آنجا شروع به پس زدن مي كند فرستاده می شود . تابیدن اشعه ليزر باعث گرم شدن و التهاب وريد می شودکه در نتیجه ديواره هاي وريد به هم می چسبند..به این طریق مشکل واریس در عرض کمتر از یک ساعت حل خواهد شد.

نتایج عمل به سرعت برای بیمار محسوس خواهد بود. باندکشی برای اندام بسته میشود که یک هفته بعد باز می شود. بیمار می تواند بلافاصله بعد از درمان راه برود و به فعالیتهای روزمره خود باز گردد.

برخی از بیماران ممکن است بواسطه تورم مختصر بعد از عمل احساس درد یا ناراحتی مختصری در پا داشته باشند که با پماد یا قرص های مسکن بهبود می یابد.

بسته شدن سیاهرگها مشکل ساز نخواهد بود و بعد از درمان خون به جای این سیاهرگهای سطحی در دیگر سیاهرگهای عمقی پا جریان می یابد. بطور ساده لیزریک اشعه بسیار متمرکز از جنس نور معمولی است و در پزشکی همواره به نحوی استفاده می شود که بافتهای اطراف آن تحت تأثیر واقع نشود.

کارایی و ایمنی لیزر طی سالهای متمادی در بخشهای مختلف از چشم پزشکی تا پوست به اثبات رسیده است. قبل از درمان آمادگی خاصی لازم نیست منتهی در روز مراجعه باید موهای زائد پای مبتلا زدوده شود، بعد از درمان استراحت خاصی لازم نیست تا یک هفته بانداژ خواهید داشت و از چند ساعت بعد از درمان هم می توانید با پاهای خود حرکت کنید و به فعالیتهای روزمره خود برگردید.

ممکن است پس از درمان تورم مختصری در محل وجود داشته باشد که از بین خواهد رفت و نتایج درمان را می توانید ظرف مدت چند روز مشاهده کنید. با این روش در 97% موارد بهبود در جلسه اول ایجاد می شود و موارد عدم پاسخ امکان تکرار روش و بهبود 100% می باشد.

چنانچه از سیاهرگهای واریسی رنج می برید حتماً برای درمان مراجعه نمایید. در این مورد با پزشک خود مشورت کنید و در صورت لزوم لیزر اننتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

تفاوت لیزر با جراحی:

جراحی:

نیازمند آماده سازی قبلی قابل توجه است.

بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی می خواهد.

برش بیشتری می خواهد.

بعد از عمل درد دارد.

مدت زمان بستری در بیمارستان زیاد است.

لیزر:

آمادگی قبلی نمی خواهد.

بی حسی موضعی می خواهد.

فقط یک برش کوچک 3-2 میلیمتری کافیست که حتی بعد از درمان بخیه نمی خواهد.

بسیاری از موارد بعد از درمان بدون درد می باشد.

مدت زمان بستری کاهش می یابد.

Laser Application in Medical Sciences Research Center, Shahid Beheshti   University of Medical Sciences,

Tehran, Iran

پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 

مرکز تحقیقات کاربرد لیزر در علوم پزشکی

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

آدرس : تهران- میدان تجریش بیمارستان شهداء تجریش
تلفن : 22718021-22749221- 021
پست الکترونیک : laser.cntr@sbmu.ac.ir

 

© تمامی حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات لیزر در علوم پزشکی می باشد.